A polgármester büszkén sorolta, kik támogatták a rendezvény megszervezését. Sikerült uniós forráshoz is jutni, és a szponzorok is kinyitották a bukszájukat.

– Az idei falunapon elmondhatjuk, hogy településünk kitett magáért. Világhírességeket sikerült megnyernünk, akiktől tanulhatunk, akik tudásukkal, tehetségükkel, szorgalmukkal, szakértelmükkel elkápráztatnak bennünket. Itt lesz velünk a Barcelona futballcsapata, több Kossuth- és Széchenyi-díjas tudós, neves borász, prédikációiról ismert pap, egy kiváló író és Sanyi bácsi, az ács. Mindenkinek tartalmas szórakozást kívánok!

Szinte hihetetlen, de valóban, a tömegben néhány ismert barcás focista tűnt fel. Messi például elkészítette kedvenc ételét, és büszkén kínálgatta. Udvariasan elfogyasztották, de valami penetránsan rosszra sikeredett. Szerencsére közben előkerült az Akadémiáról érkezett küldöttség, köztük matematikusok, biológusok és vegyészek. Már át is öltöztek labdarúgó-felszerelésbe, ugyanis meccset játszottak a Michelin-csillagos étterem séfjeiből összeverbuvált csapattal. A falubeliek kíváncsian figyelték egy darabig, ahogyan a tudósok és a szakácsok csetlenek-botlanak, mielőtt azonban végleg nevetségbe fulladt volna a találkozó, a bíróvá avanzsált helyi kántor lefújta.

– Ez borzasztó – suttogta szomszédjának a világ legjobbjának választott futballbíró, miután megízlelte a tanár úr lelkesen körbekínált borát. A szabadidejében méhészkedéssel foglalkozó hegyaljai neves borász ezalatt a mézét próbálta rátukmálni mindenkire, de aki már evett az ikrás, keserű termékből, inkább Jani bácsinak, a falu doyenjének nyökögő beszédét hallgatta meg. Itt volt ugyan a szónoklatairól megyeszerte tisztelt plébános, de ő egy kisebb csoportnak mutogatta a virágait, különös tekintettel a rózsákra, amelyeknek metszéséről órákig tudott beszélni.

Végül a színpadon Sanyi bácsi, az ács szavalta saját költeményeit, ám az egész tákolmány összeomlott, mert azt a barkácsolni szerető író ácsolta.