Szigetvári Mercédesz aranyérmet nyert a nők +78 kilogrammos súlycsoportjában a szófiai junior cselgáncs Európa-bajnokságon.

Forrás: judoinfo.hu

A judoinfo.hu szakportál beszámolója szerint a Mogyi-Bajai JC nehézsúlyú versenyzője sorrendben izraeli, horvát, török, a döntőben pedig német ellenfelével szemben aratott egyaránt ippon értékű győzelmet. A mezőnyt 18 induló alkotta.

A magyar cselgáncsozók korábban húsz alkalommal nyertek Európa-bajnoki aranyérmet ebben a korosztályban: a sort 1977-ben Ozsvár András nyitotta Berlinben, a legutóbbi pedig Pupp Réka volt három évvel ezelőtt Oberwartban.

A bolgár fővárosban bronzérmes lett a férfiak 90 kilogrammos kategóriájában Tóth Apor, a nők 78 kilós súlycsoportjában pedig Tóth Fanni.