Péni István ezüstérmet nyert a férfi nagyöbű szabadpuska 3×40 lövéses összetett versenyében a dél-koreai Csangvonban zajló sportlövő-világbajnokság pénteki zárónapján.

Fotó: MTI (archív, illusztráció)

Az UTE 21 éves sportolója az olimpia műsorán nem szereplő számot – a magyar szövetség tájékoztatása szerint – 1169 körrel zárta, és a győztes finn Aleksi Leppától három körrel lemaradva lett második.

A 300 méteres viadalon Sidi Péter 1154 körrel a 14. helyen végzett a 37 tagú mezőnyben.

A tavaly légpuskában világkupadöntőn győztes Péni karrierje első felnőtt világbajnoki érmét szerezte meg, egyúttal a csangvoni magyar csapat első felnőtt dobogós helyét. Korábban a junioroknál Pekler Zalán kisöbű szabadpuska összetettben és fekvőben is ezüstérmet nyert. Előbbi számban a magyar csapat harmadik lett, csakúgy mint a junior lány csapat sportpisztolyban.