Öt érmet – köztük három aranyat – nyert a magyar küldöttség a WBPF szervezet Thaiföldön rendezett fitnesz- és testépítő világbajnokságán.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Krassalkovics Zsófia fitnesz kategóriában első lett, a sportmodell kategóriában pedig  másodikként zárt Kálmán Csilla mögött. A 45. születésnapját Pattayán ünneplő Palecian Judit az atletikus fizikumúak között pályafutása 11. vb-címét gyűjtötte be, míg Zsigmond Regina címvédőként bronzérmesként zárt a modellkategória mezőnyében.

A magyar küldöttség ezúttal a szokásosnál jóval kisebb volt, tíz versenyző indult, de a nők így is harmadik helyen végeztek a csapatversenyben.

Ez volt a WBPF 8. világbajnoksága, jövőre a tervek szerint Mongólia lesz a házigazda.